25 Şubat 2009 Çarşamba

Giriş

Öhöm... Seee aa 1 2... Ses kontrol, tamam...
Sağ ayakla girin, en azından öyle söyler büyüklerimiz. Ben de bilmiyorum neden olduğunu; ama araştırabiliriz topluca (Okura Ödev #1: Neden "sağ ayak"? Bilgi her ne kadar paylaştıkça artan tatsa da kolay kolay edinilemez. Yok öyle hazıra konmak!).
Çok bilinmeyen, kuytuda kalmış, toplum içinde sadece ve sadece yeri geldiğinde alıntı yapacağınız (Herhangi bir muhabbet sırasında araştırmacı ruha ve bu tür "tırı vırı"; fakat enteresan bilgilere sahip çılgın bir bünyeye sahip olduğunuzu göstermek için buradan öğrendiklerinizi araya sıkıştırırsanız "Pff!" şeklindeki sıkılmış insan efektinden öteye tepki alamazsınız. Benden söylemesi...) bilgiler içerecek burası. Günlük hayatınızda sürekli kullanmaycaksınız belki; ama olur ya bir bilgi yarışmasına katılırsınız, buradan cevabını öğrendiğiniz bir soru çıkar, işte o zaman bana minnettar olabilirsiniz. Size kazandırdığım ödül için teşekkür babında önüme ödülün bir kısmını koyarsanız asla hayır demem :)

2 yorum:

  1. Yazılarında alıntı yaptığın ana kaynağı -Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi- belirtmen fena olmazdı..

    YanıtlaSil
  2. Blogun ana besin maddesinin Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi olduğu aşikar tabii; fakat sadece oradan değil bu yazdıklarım ve yazacaklarım. Gene de haklısın, sen sayesinde bunu de burdan gelirtmiş olalım. Teşekkürler...

    YanıtlaSil